Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007


Siljanspiruetten 2007

Tävling: Siljanspiruetten

2007-12-01

Klass : Minior C

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Moa

Olsson

Vansbro AIK

14

2

Johanna

Hallgren

Färjestads BK

5

3

Josefine

Lissnils

Vansbro AIK

15

4

Kristin

Melin

Hammarö KK

2

5

Josefine

Westlund

Färjestads BK

17

6

Louise

Melin

Hammarö KK

9

7

Hanna

Ingvarsson

Leksands IF

1

8

Karin

Törnblom

SK Gavleskäret

8

9

Sofia

Harlén

Orsa KK

3

9

Matilda

Ivarsson

Färjestads BK

4

9

Sanna

Persson

Färjestads BK

6

9

Linnea

Hed

Orsa KK

7

9

Fanny

Elofsson

Vansbro AIK

10

9

Maria

Samuelsson

Vansbro AIK

11

9

Melinda

Parsmark

Strands IF

12

9

Josefin

Buki

Orsa KK

13

9

Agnes

Dahlin

Strands IF

16

 

 

 

Klass : Minior B

 

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Melissa

McIntyre-Andersson

Hammarö KK

4

2

Sanna

Bäck

Hammarö KK

3

3

Anna

Nord

Borlänge KK

5

4

Julia

Dahlberg

Strands IF

1

5

Amanda

Palmer

Bollnäs KK

2

5

Ida

Wallin

SK Gavleskäret

6

5

Emilia

Erkapers

Orsa KK

7

5

Evangelina

Bergh

Vansbro AIK

8

5

Vera

Björklund

SK Gavleskäret

9

 

Klass : Ungdom C2

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Robin

Magnusson

Orsa KK

13

2

Jennie

Adolfsson

Orsa KK

2

3

Johanna

Erlandsson

Strands IF

11

4

Micaela

Andersson

Strands IF

10

5

Linnea

Zarmén

Orsa KK

8

6

Janina

Hirsch

Borlänge KK

12

7

Linnea

Edvardsson

Säters IF

1

7

Emma

Sandnabba

Säters IF

3

7

Alexander

Backlund

SK Gavleskäret

4

7

Josefine

Eriksson

Strands IF

5

7

Rebecka

Nyberg

Borlänge KK

6

7

Linnea

Andersson

Säters IF

7

7

Anette

Zimmergren

Borlänge KK

9

Klass : Ungdom C1

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Ellinor

Adolfsson

Orsa KK

9

2

Samantha

Hultgren

Vansbro AIK

3

3

Desirée

Persson

Hammarö KK

13

4

Julia

Willman

Borlänge KK

8

5

Ulrika

Britte

Orsa KK

7

6

Linnea

Olhans

Leksands IF

5

7

Andrea

Bäccman

Färjestads BK

1

7

Minja

Lendahl

Leksands IF

2

7

Johanna

Hed

Orsa KK

4

7

Rebecka

Linderot

Färjestads BK

6

7

Olivia

Ek

Strands IF

10

7

Tove

Sundin

Bollnäs KK

11

7

Johanna

Klarin

Färjestads BK

12

 

Klass : Ungdom C3

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Zara

Elestedt

Färjestads BK

1

2

Michela

Wallin

Orsa KK

9

3

Sofia

Kyrk

Färjestads BK

6

4

Sanna

Andersson

Säters IF

2

5

Maria

Mattsson

Orsa KK

3

5

Therese

Andersson

Färjestads BK

4

5

Emelie

Larsson

Säters IF

5

5

Ida

Sidegren

Säters IF

7

5

Malin

Andersson

Färjestads BK

8

 

Klass : Junior C

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Lois

Persson

Färjestads BK

3

2

Hanna

Söderbäck

Bollnäs KK

6

3

Sara

Olsson

Bollnäs KK

2

4

Kristine

Eriksson

Strands IF

1

4

Maria

Boqvist

Borlänge KK

4

4

Anna-Karin

Nordqvist

Vansbro AIK

5

 

Klass : Minior A

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Emma

Jansson

Borlänge KK

1

Klass : Ungdom B

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Natalie

Björk

Orsa KK

4

2

Tanja

Sheikhi

Borlänge KK

7

3

Stina

Sinders

Orsa KK

8

4

Moa

Lindgren

Borlänge KK

1

4

Emma

Backlund

Säters IF

2

4

Katja

Drakenberg

Leksands IF

3

4

Johanna

Forsberg

Hammarö KK

5

 

Klass : Junior B

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Andreas

Sjöberg

Leksands IF

2

2

Angelica

Nilsson

Borlänge KK

1

3

Isabella

Westergren

Bollnäs KK

3

4

Elin

Barmé

Borlänge KK

4

4

Natalie

Barthelsson

Färjestads BK

5

4

Josefine

Meijer

Borlänge KK

6

 

 

Klass : Junior A

Placering

Förnamn

Efternamn

Klubb

Startnr

1

Lina

Lindell

Borlänge KK

1

Uppdaterad: 21 SEP 2016 15:11 Skribent: Marie Östlund

Postadress:
Orsa KK - Konståkning
Box 138
79422 Orsa

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info