Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2008


RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Minior C1
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Maja Wenngren Säters IF 8
2 Astrid Olsson Brinka SKK 1
3 Lisa Bister Vansbro KK 2
4 Elin Lindberg Leksands KK 11
5 Elsa Ottosson Leksands KK 12
6 Majken Olsson Brinka SKK 10
7 Sita Olsson Brinka SKK 3
7 Matilda Andersson Säters IF 4
7 Clara Olsson Kils KK 5
7 Louise Erlandsson Kils KK 6
7 Lovisa Jensen Orsa KK 7
7 Olivia Karlsson Brinka SKK 9
7 Augusta Jerkersson Bollnäs KK 13
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Minior C2
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Moa  Olsson Vansbro KK 1
2 Josefin Lissnils Vansbro KK 7
3 Fanny Lendahl Leksands KK 6
4 Ida Fändriks Leksands KK 8
5 Karin Törnblom SK Gavleskäret 3
6 Vivianne Widén SK Gavleskäret 2
6 Linnea  Hed Orsa KK 4
6 Matilda Snellman SK Gavleskäret 5
6 Tove Andersson Leksands KK 9
6 Felicia Mosvén Kils KK 10
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass: Minior B
            Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Hanna  Ingvarsson Leksands KK
2 Vera  Björklund SK Gavleskäret
3 Elsa  Widén SK Gavleskäret
3 Simon  Palmér Bollnäs KK
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-20
Klass : Ungdom C1
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Sofie Svensson Vansbro KK 4
2 Jessica Eriksson Orsa KK 2
3 Lovisa Ferm Brinka SKK 6
4 Helin Bekir Brinka SKK 1
4 Elin Englund Orsa KK 3
4 Maya Juuti Åsberg Brinka SKK 5
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Ungdom C2
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Michaela Wallin Orsa KK 8
2 Sara Eriksson Kils KK 6
3 Linnéa Sunesson Kils KK 4
4 Josefin Buki Orsa KK 5
5 Ida Wallin Sjöholm SK Gavleskäret 2
6 Annie Liljegren Leksands KK 1
6 Clarissa Videljung Brinka SKK 3
6 Stine Landin Dettman Bollnäs KK 7
6 Amanda Palmér Bollnäs KK 9
6 Bianca Selnder Lukic Bollnäs KK 10
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Ungdom C3
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Julia Willman Borlänge KK 8
2 Jennie Adolfsson Orsa KK 10
3 Klara Galanti SK Gavleskäret 6
4 Linnea  Olhans Leksands KK 9
5 Alexander Backlund SK Gavleskäret 12
6 Emilia Erkapers Orsa KK 5
7 Evangelina Bergh Vansbro KK 1
7 Linnea  Zarmén Orsa KK 2
7 Emma Sandnabba Säters IF 3
7 Linnea  Andersson Säters IF 4
7 Johanna Östlund Orsa KK 7
7 Tove Sundin Bollnäs KK 11
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Ungdom B
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Emma Jansson Borlänge KK 5
2 Tilde Åkerström Leksands KK 3
3 Emma Backlund Säters IF 1
3 Elinor Adolfsson Orsa KK 2
3 Ulrika Britte Orsa KK 4
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Junior C
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Jonna Andersson Vansbro KK 2
2 Lisa Nyberg Säters IF 3
3 Minja  Lendahl Leksands KK 1
3 Sara Olsson Bollnäs KK 4
3 Hanna  Söderbäck Bollnäs KK 5
RESULTATLISTA
Tävling: Siljanspiruetten 2008-11-29
Klass : Junior B1
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Andreas  Sjöberg Leksands KK 4
2 Isabella Westergren Bollnäs KK 3
3 Samantha Hultgren Vansbro KK 1
3 Elin Barmé Säters IF 2

Uppdaterad: 21 SEP 2016 15:11 Skribent: Marie Östlund

Postadress:
Orsa KK - Konståkning
Box 138
79422 Orsa

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info