Hoppa till sidans innehåll

Resultat säsongen 10/11


Grattis till alla Orsaåkare som varit på säsongens sista tävling i Sandviken på Sandvikensskäret / Sveacupen

Ungdom B15 2

Johanna Östlund 3-a

 

Minior B

Elin Frisk 6-a

 

Junior B2

Jennie Adolfsson 6-a

 

Junior B1

Stina Sinders 4-a

 

 


 

 

Stort grattis till alla Orsaåkare som tävlat hemma idag Lördag i Siljanspiruetten

Minior C3

Arianne Östlund 6-a

Louise Nilsson 6-a

Minior C2

Tyra Hansson 6-a

Ungdom B15

Emilia Erkapers 3-a

Johanna Östlund 4-a

Josefin Buki 4-a

Ungdom C3

Maria Abrahamsson 7-a

Minior B

Johan Sparr 3-a

Elin Frisk 5-a

Junior B2

Jennie Adolfsson 4-a

 

 

 


Grattis till alla Orsaåkare som varit och tävlat i Tibrotrofén.

 

Junior B2

Jennie Adolfsson 4-a

 

Junior B1

Stina Sinders 5-a

 

Ungdom B2

Linnea Zarmén 15:de plats

Johanna Östlund 16:de plats

Josefin Buki 17:de plats

 

Ungdom B1

Elinor Adolfsson 3-a

 

Minior B

Johan Sparr 10-a

 

 


 

 

 

Grattis till alla Orsaåkare som varit i Göteborgs och tävlat i Göteborgsspelen.

 

Junior B1

 

Stina Sinders  3-a

Minior B pojkar

Johan Sparr 3-a

Junior B2

Jennie Adolfsson 9-a

Ungdom B1

Elinor Adolfsson 10-a

Ungdom B2

Johanna Östlund 5-a
Linnea Zarmen 9-a
Emilia Erkapers 10-a

 

 


Stort Grattis till alla Orsaåkare som varit i Örebro och tävlat i Lutzpiruetten

 

Minior B

Johan Sparr 4-a

 

Junior B2

Jennie Adolfsson 4-a

 

Undgom B1

Ellinor Adolfsson 9-a

 

Tyvärr har de inte lagt ut resultaten på alla åkare ännu så maila mej gärna om du var där och tävlade.

 


 

 

 

 

Grattis till Jennie & Johanna som varit i Stockholm/Åkersberga och tävlat i Österskäret.  

Jennie Adolfsson 4-a Junior B2 

Johanna Östlund 14:de plats ungdom B2

 


 

 

Stort Grattis till alla duktiga orsa åkare som var till Brinkaskäret den 13-14/11 och tävlade !!

 

 

Junior B1

Stina Sinders 3-a

 

Minior B

Johan Sparr 7-a

Elin Frisk 7-a Specialpris för bästa liggpiruett

  

Ungdom B15

Ellinor Adolfsson 2-a

Johanna Östlund 3-a Specialpris för bästa liggpiruett

  

Ungdom C15:1

Josefin Buki 1-a

Linnéa Zarmén 5-a Specialpris bästa flipp 

Emilia Erkapers 5-a

 

Junior B2

Ulrika Britte 4-a

Jennie Adolfsson 6-a


 

 

Stort Grattis till alla duktiga orsa åkare som var till Leksandspiruetten den 6/11 och tävlade !!

 
Minior B
Elin Frisk 4-a
 
Ungdom B15:1
Ellinor Adolfsson 3-a
 
Ungdom B15:2
Johanna Östlund 5-a
 
Ungdom C1
Linnéa Zarmén 3-a
Josefine Buki 4-a
Emilia Erkapers 5-a
 
Junior B1
Stina Sinders 1-a
 
Junior B2
Jennie Adolfsson 3-a
Ulrika Britte 3-a Specialpris bästa piruetter
  
  

  

 

Maila gärna mej om ni har bilder från de tävlingar som ni varit ute på så kan vi sätta ut på hemsidan. Marie Östlund This is a mailto link

  

Nyheter & Resultat från säsongen 08/09 & 09/10 som våra duktiga åkare varit ute på finns om du klickar på länken till vänster.

  

 

Det finns inga bilder/dokument att visa.

Postadress:
Orsa KK - Konståkning
Box 138
79422 Orsa

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info